Párkapcsolati és családi tanácsadás
Párkapcsolati és családi elakadások rendszerszemléletű megközelítésben.
A rendszerszemlélet annyit jelenet, hogy a folyamat során a párkapcsolat és család működésmódját egészében vesszük figyelembe ahelyett, hogy a probléma egyetlen okozóját próbálnánk megtalálni. Ugyanis a szereplők kölcsönhatásban vannak egymással, így a probléma kialakulása sosem fogható egyvalakire.
A cél az, hogy valamilyen változás történjen a rendszerben. Ez történhet a kapcsolódási mintázatokban, a hidelemrendszerekben vagy akár a struktúrában, amivel együtt minden résztvevő is változni fog.
Mikor válaszd a párkapcsolati és családi tanácsadást?
Ez egy hosszabb, mélyebb rétegeket feltáró folyamat, ahol a háttérben zajló dinamikák kerülnek felismerésre, majd átdolgozásra. Egy olyan változás ösztönzése a cél, ami egyfajta logikai váltást, a régi gondolati keretből való kilépést eredményez.
milyen témákban nyújt segítséget?
a családi élet mérföldköveinek problémái
problémák a családi szerepekben, szerkezetben
krízis kezelése a családban (baleset, halál, betegség, munkanélküliség)
kommunikációs nehézségek
a mozaikcsalád kihívásai
hűtlenség a párkapcsolatban
titkok, tabuk a családban, párkapcsolatban
problémák az intimitásban, szexualitásban
távolság, elhidegülés
szükségletek összeegyeztetése
Hogyan dolgozunk?
A tanácsadás páros vezetés mellett zajlik. Kolléganőmmel, Tardiné Kovács Eszterrel dolgozunk együtt. Közös utunk a Magyar Családterápiás Egyesület képzésén kezdődött el, ahol mindketten család- és párterápiát tanulunk. Jelenleg kiképzőink szupervíziós támogatása mellett segítünk a klienseinknek.
Munkánk során nem csak az elméleti tudásunkra, hanem a terápiás és magánéleti sajátélményeinkre is támaszkodunk, így képviselve hitelességünket, őszinte odafordulásunkat és szakmai elhivatottságunkat.